Bucuresti
Se afişează 16501-16510 din 20232 rezultate.
  • 0

  • ”Povești despre tine” este un spectacol care dorește să-ți reamintească despre spirit, ideal și vis. Nu vrem să te pierzi în concret și material, amintește-ți că experiențele tale, aparent banale, sunt lecții de viață care-ți oferă constant și întrebări și răspunsuri. Cărțile și-au pierdut valoarea în ochii multor cititori, însă poveștile din interiorul lor nu vor muri niciodată.
  • 0735026762
  • Luni 20 iunie 201620:00
  • Ghengbeng
  • 0

  • Căutăm cu disperare plăcerea și cumpărăm orice ne promite un pic de adrenalină. Sex, droguri, alcool și aventuri de-o noapte. Ghengbeng este spectacolul care scoate OMUL în față și îi accentuează într-un mod hilar calitățile și defectele de animal social.
  • 0735026762
  • Duminica 14 iunie 201519:00
  • 0

  • Pe lângă parodierea actului justiţiei – haina comică obişnuită în dramele lui Vişniec – evidentă încă din primele secvenţe ale spectacolului, textul lui Matei Vişniec are un mesaj aproape strigat, acela de a nu uita că atunci când mergem “la teatru” păşim într-un spaţiu al artei, iar persoanele din faţa noastră nu sunt nişte simpli bufoni angajaţi să binedispună iubitele şi odraslele ci …nişte artişti care slujesc frumosului.
  • 0735026762
  • Marti 31 martie 201520:00
  • Common Lives
  • 0

  • Sex, droguri și… Crime! Common Lives nu-i un spectacol despre vieți comune sau oameni obișnuiți, ci o comedie dulce-amăruie despre aceia care reușesc să rămână neobservați deși trăiesc niște vieți demne de pus în cărți: pline de excese, abuzuri și fărădelegi.
  • 0735026762
  • Duminica 5 aprilie 201515:00
  • DreamHack Bucharest 2015
  • 0

  • Programul DreamHack Bucharest 2015 capătă contur și va include atât turnee de sporturi electronice cu premii de peste 200.000 de euro, cât și competiții dedicate jucătorilor români.
  • 0721599777
  • Vineri 24 aprilie 2015 - Duminica 26 aprilie 201510:00
  • Tibi Scobiola Band in TRIBUTE!
  • 0

  • E vineri, Tibi Scobiola Band vin in TRIBUTE, iar intreg weekend-ul se asterne inaintea noastra. Le adunam pe toate, facem repede o recapitulare, iar rezultatul este “un inceput de weekend formidabil”.
  • Vineri 20 martie 2015 - Sambata 21 martie 201522:00
  • Directia 5 in TRIBUTE!
  • 0

  • Daca ai sti ce se intampla joi, pe 19 martie, la TRIBUTE, nu ți-ai face alt program! Directia 5 se intoarce pe Calea Victoriei pentru o seara LIVE, refrene dragi si emotii puternice! Vino sa cantam despre cel mai frumos sentiment din lume cu cei ...
  • Joi 19 martie 201522:00
  • Primavara e LIVE in TRIBUTE cu Cantaloop Band si Robert Patai!
  • 0

  • Ii dedicam aceasta miercuri lui Stevie Wonder, iar cum ziua de miercuri e jazz, Stevie Wonder va fi jazz pentru o seara. Miercuri, 18 martie, Cantaloop Band impreuna cu Robert Patai vor fi vocea jazz a lui Stevie Wonder. Miercuri, Calea Victoriei ...
  • Miercuri 18 martie 201520:00
  • "Ce coincidenta!"
  • 0

  • Când flirtezi fără să ai habar cu cine flirtezi, aminteste-ți că cercetatorii britanici, fără de care viața ar fi pustie, nu-i așa, au demonstrat că cea mai eficientă metodă de a stabili o întâlnire amoroasă, secolul ăsta, o găse...
  • 0723196376
  • Duminica 29 martie 201520:00