București
Bucuresteni.ro

Monty Alexander TRio si Count Basie Orchestra - Masters of Jazz 2008

Detalii petrecere/concert

CategoriePetreceri / Concerte
Adăugat10.09.2013
Modificat23.01.2014
Vizualizări1145

Votează & Distribuie

Prezentare petrecere/concert

Monty Alexander TRio si Count Basie Orchestra - Masters of Jazz 2008


Vineri, 24 Octombrie 2008, ora 19:00

Sala Palatului - Bucuresti

MONTY ALEXANDER si-a petrecut intreaga viata studiind diversitatea bogatiilor culturale si musicale. INtr-o cariera ce se intinde peste 40 de ani, a inregistrat si cintat alaturi de Frank Sinatra, Ray Brown, Dizzy Gillespie, Sonny Rollins, Quincy Jones, Ernest Ranglin, Sly Dunbar, Robbie Shakespeare, Barbara Hendricks, etc.

The Count Basie Orchestra este una dintre cele mai importante big band-uri din istoria muzicii. Cu 17 premii Grammy, muzicienii au contribuit la dezvoltarea stilului swing impus de Count Basie. Cu aproximativ 20 de instrumentisti, 1 vocalista si un dirijor, Count Nasie Orchestra a devenit cea mai importanta orchestra de jazz din lume.

Pret / bilet:
Categoria 1 : 200 RON
Categoria 2 : 150 RON
Categoria 3 : 100 RON
Categoria 4 : 50 RON

Biletele pot fi achizitionate de pe Bilete.ro